CZ'den Sonra Sıradaki Hedef Justin Sun mı?

Binance eski CEO'su CZ suçlu olduğunu, CEO'luğu bırakacağını ve parasal cezaları ödemeyi kabul ettiğini açıkladı ve ABD devlet organları ile uzlaşmaya vardı. Ama bu hakimin davalar hakkında karara ulaştığını göstermiyor. 

Karar duruşması Şubat'ta gerçekleşecek. CZ'nin avukatları uzlaşma şartlarına göre CZ'nin en fazla 18 ay hapis cezası alacağını ama büyük ihtimalle böyle bir cezanın bile gelmeyeceğini iddia ediyorlar. Bundan dolayı da CZ'nin karar duruşması gününe kadar BAE'ye dönmesine izin verilmesini istiyorlar. Davanın hakimi bu isteğe ilk etapta sıcak baktığını göstermiş, kefaletle ülkeye dönebilme kararını bu haftaya bırakmıştı. Ama cumartesi günü ABD adalet bakanlığından yapılan açıklamalar CZ'nin 10 yıla kadar hapis cezası alabileceğini, bundan dolayı kaçma riskinin yüksek olduğunu, ABD dışına çıkmasına izin verilmemesi gerektiğini gösteriyor.

CZ için işler pek yolunda gitmiyor... Bu kadar çok suçlamayı kabul eden birisinin bu kadar az cezayla yırtması mümkün mü bekleyip göreceğiz.
 

CZ'nin ardından Luna Kurucusu Do Kwon Karadağ'dan uzaklaştırılıyor. Güney Kore'ye mi yoksa ABD'ye mi iade edileceği ise merak konusu oldu. 

Bu kadar kargaşa arasında son dönemlerde en çok ön plana çıkan kişilerden birisini tahmin etmek zor olmasa gerekiyor.

Bence sıradaki isim Justin Sun içinde benzer şekilde ABD tarafından bir hamle gelebilir.

AdaFiy Kurucusu
Göktuğkan ADA
27.11.2023

Bize Ulaşın

HacıFeyzullah Mah. Sabri Mumcu Cad. 2.Sok. No:6 Kuşadası/AYDIN

destek@adafiy.com

05337631545

İletişime Geçin